Nabídka brýlí a brýlových čoček

Nabídka brýlí

V naší provozovně Vám nabízíme široký výběr brýlových obrub, jak pro dospělé tak pro děti od běžných po značkové. Zaměřujeme se hlavně na pestrost a barevnost obrub.

Dětské obruby

Od samého začátku vzniku naší provozovny se zaměřujeme i na dětské zákazníky. Máme výběr v plastových i kovových obrubách pro děti od 1 roku až do věku dospělosti.

V poslední době jsou nejoblíbenější brýlové obruby Comoframe, vyráběné z vlhkého, měkkého a pružného materiálu. Zároveň neobsahují žádné kovové díly. Tyto obruby jsou bezpečné, flexibilní a pohodlné pro děti všech věkových kategorií. Při nošení těchto brýlových obrub se děti nemusejí vzdát provozování žádného druhu sportu nebo jiných pohybových aktivit.

Brýlové čočky

Nabízíme širokou škálu brýlových čoček – minerální, plastové, bifokální, progresivní nebo-li multifokální, fototropní, polarizační aj. Se správnou variantou výběru Vám samozřejmě pomůžeme a poradíme, co je pro Vás nejvhodnější.

Brýle na počítač

Uživatelé počítačů si občas stěžují na bolesti hlavy, pálení očí a únavu. Tyto symptomy se vyskytují při delší práci s počítačem. Nepříjemné pocity jsou často vyvolány sníženou frekvencí mrkání. Při měření zraku je velmi důležité určit správnou vzdálenost od počítače.

Pro práci na počítač byly vyvinuty různé typy skel, zajišťující optimální a zrakové pohodlí. Nejdůležitější je určitě antireflexní vrstva, která eliminuje odlesky monitoru.

Nabízíme možnost zhotovení antireflexní vrstvy na všechny typy skel, jak minerálních, tak plastových. Antireflexní vrstvy jsou dodávány s hydrofobní úpravou usnadňující čištění.


Co je antireflexní úprava?

Světlo, které dopadá na skleněnou plochu, neprochází úplně, ale částečně se odráží zpět. Pro člověka, který nosí brýle, jsou tyto odrazy vznikající na obou stranách brýlových skel velmi rušivé. Následkem je pokles světelné propustnosti a snížená zřetelnost obrazu. Právě proto antireflexní vrstva tyto rušivé vjemy odbourává. Důležitá je také jistota za volantem. V době, kdy se stmívá, za tmy nebo když se silnice leskne ve světlech protijedoucích aut také mohou vznikat odlesky. Antireflexní skla vám i v těchto podmínkách dodají potřebný komfort.


Sluneční polarizační brýle

Špatné vidění může při jízdě autem ohrozit Vaši bezpečnost. Pohodlné a lehké sluneční brýle s polarizačními foliemi Polaroid mají ve srovnání s běžnými brýlemi mnohé výhody. Zatímco běžná sluneční skla vytvoří jen tmavou clonu, polarizační folie Polaroid filtrují ostré odlesky vznikající odrazem slunečního záření (například od mokrého povrchu vozovky), přitom však propouštějí dostatek světla. Navíc sluneční brýle Polaroid zostřují kontrasty, zachovávají věrnost barev a přispívají tak k bezpečnosti na silnicích.

Sluneční brýle s polarizačními skly lze využít nejen při řízení auta, ale též při sportu nebo např. při rybaření.

Pro řidiče nabízíme speciální brýlové čočky Drivewear, které v sobě mají speciální filtry a zabarvují se i přes čelní sklo automobilu.