Nabídka brýlí a brýlových čoček - Optika Jaro

Nabídka brýlí

V naší provozovně Vám nabízíme široký výběr brýlových obrub, jak pro dospělé tak pro děti od běžných po značkové. Zaměřujeme se hlavně na pestrost a barevnost obrub.

Dětské obruby

Od samého začátku vzniku naší provozovny se zaměřujeme i na dětské zákazníky. Máme výběr v plastových i kovových obrubách pro děti od 1 roku až do věku dospělosti.

V poslední době jsou nejoblíbenější brýlové obruby Comoframe, vyráběné z vlhkého, měkkého a pružného materiálu. Zároveň neobsahují žádné kovové díly. Tyto obruby jsou bezpečné, nezničitelné, flexibilní a pohodlné pro děti všech věkových kategorií. Při nošení těchto brýlových obrub se děti nemusejí vzdát provozování žádného druhu sportu nebo jiných pohybových aktivit.

Brýlové čočky

Brýle na počítač Sluneční polarizační brýle

Nabízíme širokou škálu brýlových čoček – minerální, plastové, bifokální, progresivní nebo-li multifokální, fototropní, polarizační atd. Se správnou variantou výběru Vám samozřejmě pomůžeme a poradíme, co je pro Vás nejvhodnější.

Brýle na počítač

Uživatelé počítačů si občas stěžují na bolesti hlavy, pálení očí a únavu. Tyto symptomy se ukazují při delší práci s počítačem. Nepříjemné pocity jsou často vyvolány sníženou frekvencí mrkání. Je velmi důležité při měření zraku si určit tu správnou vzdálenost.

Pro práci na počítač byly vyvinuty různé typy skel, zajišťující optimální a zrakové pohodlí. Nejdůležitější je určitě antireflexní vrstva, která eliminuje odlesky monitoru.

Nabízíme možnost zhotovení antireflexní vrstvy na všechny typy skel, jak minerálních, tak plastových. Antireflexní vrstvy jsou dodávány s hydrofobní úpravou usnadňující čištění.

Co je antireflexní úprava?

Světlo, které dopadá na skleněnou plochu, neprochází úplně, ale částečně se odráží zpět. Pro člověka, který nosí brýle, jsou tyto reflexy vznikající na obou stranách brýlových skel velmi rušivé. Následkem je pokles světelné propustnosti a snížená zřetelnost obrazu. Právě proto antireflexní vrstva tyto rušivé vjemy odbourává. Důležitá je také jistota za volantem. V období, kdy se stmívá, za tmy nebo když se silnice leskne ve světlech protijedoucích aut. Se skly s antireflexní úpravou získáte jistotu i za úplné tmy.

Sluneční polarizační brýle

Špatné vidění může při jízdě autem ohrozit Vaši bezpečnost. Pohodlné a lehké sluneční brýle s polarizačními foliemi Polaroid mají ve srovnání s běžnými brýlemi mnohé výhody. Zatímco běžná sluneční skla vytvoří jen tmavou clonu, polarizační folie Polaroid filtrují ostré odlesky vznikající odrazem slunečního záření, například od mokrého povrchu vozovky. Přitom však propouštějí dostatek světla. Navíc sluneční brýle Polaroid zostřují kontrasty, zachovávají věrnost barev a přispívají tak k bezpečnosti na silnicích.

Sluneční brýle s polarizačními skly lze využít nejen při řízení auta, ale též při sportu nebo např. k rybaření.

Pro řidiče nabízíme speciální brýlové čočky Drivewear, které v sobě mají speciální filtry a zabarvují i přes čelní sklo automobilu.